Elektronizace zdravotnictví

4. březen 2016, 15:58
Analýza

Zdravotnický velký bratr se úspěšně rodí

I přes četné námitky ochránců soukromí se chystá vznik obřího registru, který bude sbírat na rodná čísla pacientů informace o tom, jaké medicínské výkony podstoupili. Schválení zákona, jenž Národní registr hrazených zdravotních služeb zavádí, nedávno posvětil poslanecký výbor pro zdravotnictví. Nevyhověl tak poslanci Ludvíku Hovorkovi (KDU-ČSL), který požadoval, aby byla novela zamítnuta.

Číst více...

20. prosinec 2015, 11:52
Analýza

Stát ztrácí kontrolu nad léky

Na lékovém ústavu vládne chaos. Stěžejní informační systémy Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) jsou mimo provoz, poté co jejich vypnutí nařídil Městský soud v Praze.

Číst více...

5. listopad 2015, 18:06
Komentář

V ordinaci stále vládne papír

Je to takový yetti. Každý o něm rád mluví, ale nikdo ho nezná. Elektronizací zdravotnictví se politici i odborná veřejnost zaklínají již mnoho let, aniž by ji posunuli do funkčního stavu. Za pomyslný start bychom mohli označit vznik elektronických zdravotních knížek od společnosti IZIP. Jenže ten se také může zároveň považovat za hrobaře projektu eHealth.

Číst více...

1. prosinec 2014, 18:00
Analýza

Zdlouhavé tápání mezi bajty

Elektronizaci zdravotnictví se nevyhneme. A i když s ní zatím máme kvůli projektu IZIP spíše nevalné zkušenosti, podstatou je vnímat ji jako příležitost, nikoli jako vynucenou povinnost.

Číst více...

Partneři
Mederi

  • Moje ambulance
  • VZP
  • AIFP
  • ČSOB Pojišťovna
  • Privamed
Nahoru