Co lze udělat, aniž bychom k tomu potřebovali politiky

17. březen 2016, 12:13

Role pacientských organizací posílí

Pacientské organizace se cítí přehlíženy lékaři. Tři pětiny jejich představitelů potvrdily, že nemocnice ani ambulance nepředávají dostatečné informace o jejich činnosti pacientům. Průzkum mezi 150 pacientskými organizacemi uspořádala společnost HealthCare Institute (HCI). „V západní Evropě běžněji než u nás doporučují lékaři nemocným, na které organizace se mohou obrátit,“ zdůrazňuje ředitel HCI

Číst více...

30. říjen 2015, 8:10

Mrtvice vytáhne z rozpočtu 40 miliard

Je třetí nejčastější příčinou úmrtí. Přestože se za posledních 30 let počet zemřelých na cévní mozkovou příhodu, lidově mrtvičku, snížil o tři pětiny, stále na ni umírá více než deset tisíc lidí ročně. Každý rok ji utrpí bezmála 40 tisíc Čechů. „Prodělá ji jeden ze čtyř mužů a jedna z pěti žen žijících do 85 let,“ upřesňuje předseda České společnosti pro aterosklerózu Michal Vráblík.

Číst více...

1. prosinec 2014, 18:00
Komentář

Jak může VZP přispět k lepšímu fungování systému

Všechny zdravotní systémy na světě vykazují jednu společnou vlastnost. A sice že mohou zkonzumovat jakékoliv množství finančních prostředků. Co do systému pojištěnec, stát, obec, město či kraj nasype, to je možné utratit, píše Petr Honěk.

Číst více...

Partneři
Mederi

  • Moje ambulance
  • VZP
  • AIFP
  • ČSOB Pojišťovna
  • Privamed
Nahoru