Nekategorizováno

Vychází publikace Chronické nemoci: největší výzva zdravotnictví

redakce

Publikace je součástí projektu Mederi, jehož ambicí je analyzovat hlavní problémy českého zdravotního systému a vyprovokovat přemýšlení nad tím, jak by mohl fungovat účelněji pro všechny, kteří se ho účastní.

Zdravotní pojišťovny, zdravotnická zařízení a pacienti by měli být rovnocennými partnery, ale zatím je tuzemská realita této představě vzdálena až příliš.

Chronické choroby jsou zodpovědné až za 80 procent nákladů zdravotních systémů. Integrace zdravotních služeb a management péče jsou tak jednou z mála možností, jak předejít selhání s nedozírnými zdravotními a ekonomickými důsledky. „Stárneme a bez systémové změny nebudeme schopni zajistit péči pro všechny chronicky nemocné pacienty ani náhodou. Populační management a koordinace péče bývaly možná chloubou českého zdravotního systému před zhruba šedesáti lety, ale dnes je to naše velké minus,“ zdůrazňuje Miroslav Zámečník. Publikace proto přináší vedle analýz a komentářů i návrhy či příklady ze zahraničí, jak se vypořádat se stále rostoucími výdaji na léčbu chronických chorob.

 

Publikaci si v elektronické podobě můžete do svého počítače stáhnout zde:

Mederi 2016 Chronické nemoci mini

pdfChronické nemoci: největší výzva zdravotnictví42.36 MB

 

 

Partneři
Mederi

  • Moje ambulance
  • VZP
  • AIFP
  • ČSOB Pojišťovna
  • Privamed
Nahoru